Recenze TR:U

26. dubna 2009 v 16:51 | Laura Croft |  Tomb Raider Underworld

Tomb Raider: Underworld - prsatá archeoložka Lara Croft ve vrcholné formě

hodnocení BW: 85%
Byť to není úplně dokonalé a především kamera se občas úspěšně stará o frustrující momenty, je Underworld nejlepším Tomb Raiderem od třetího dílu. Navazuje na tradici a vcelku nenásilně ji doplňuje o moderní prvky, jako je akce proti lidským nepřátelům.
  • .vynikající design úrovní
  • .dobře zpracovaná nápověda
  • .atraktivní lokace po celém světě
  • .akce mohla být bytelnější
  • .problémy s kamerou
lokalizace Původní
cena 999 Kč

Reklama

Recenze


Tomb Raider: Underworld (PC)Eidosu dalo kříšení Lary Croft v oblíbené dobrodružné sérii Tomb Raider skutečně dost práce. Po zpackaném Angel of Darkness bylo třeba začít od nuly, možná dokonce z minusových sympatií hráčů.
Naštěstí se hned další díl od Crystal Dynamics - Legend - povedl vcelku dobře, i když popravdě o žádný zázrak také nešlo. Anniversary pak dalo vzpomenout na to, proč jsme Laru tak dlouho milovali.
Třetí díl po katastrofě tak má být završením návratu. A autoři dopředu hlásali velké plány - snahu udržet tempo a akci z Legend a zároveň navázat na kořeny prvních dílů. Takže méně přestřelek, více tajemných ruin, skákacích pasáží a komplexních hádanek. Po zahrání plné verze Tomb Raider: Underworld můžeme říct, že druhá složka celkem jasně zvítězila.
//
Tomb Raider: Underworld (PC)Ovšem na první pohled se udrželo i leccos z Legend. Především pak dramatický způsob vyprávění příběhu. Lara už tak není jakousi superhrdinkou bez jakýchkoliv osobních problémů. Je normální lidskou bytostí a autoři se jí docela úspěšně pokusili propůjčit charakterní hloubku.
Značný důraz na příběh dokazuje i to, že si v menu můžete pustit dějový sestřih předešlých událostí v Lařině životě, abyste se, pokud jste v sérii nováčky, necítili v příběhovém klubku příliš zamotáni.
Dobrodružství začíná v Lařině hořící vile. V interaktivním tutoriálu samozřejmě musíte z bortících se trosek uniknout. Ale to je vedlejší. Co se tu sakra stalo? Proč Laru najednou pronásledují její nejlepší přátelé. To objasníte teprve později ve hře, jelikož jak je dnes moderní, Tomb Raider: Underworld začíná téměř svým koncem. Jen co z vily uniknete a stačíte položit otázky, už je tu retrospektiva, a to sedm dní nazpátek.

Nová Lara na wallpaperech
Tomb Raider: Underworld
Tomb Raider: Underworld
Tomb Raider: Underworld

Tomb Raider: Underworld (PC)Lara je najednou na lodi s cílem zjistit, co vedlo k smrti jejího otce a zmizení matku. Jde o tajemný artefakt Avalon. Nebudeme ale ze zajímavého a místy napínavého příběhu prozrazovat příliš. Snad jen to, že se pomalu budete dostávat až k událostem, které způsobily zapálení vily.
A můžeme říct, že fandové série toto vyprávění zbaští i s navijákem, jelikož jim překvapivě nabídne zodpovězení již takřka zapomenutých otázek a nadhodí nové, značící, že série bude mít ještě dlouhý život.
Jako obvykle se vše točí kolem Lařiny rodiny. Ještě, že autoři do hry zabudovali vysvětlující video. Jeho zhlédnutí se hodí i ostříleným hráčům Tomb Raidera, natožpak naprostým nováčkům, kteří by neměli ani tušení, kdo je třeba Amanda a proč Lara hledá svou matku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

LÍBÍ SE VÁM MŮJ BLOG?

ANO, JE HEZKÝ 41.9% (98)
PĚKNÝ 15% (35)
VIDĚLA JSEM LEPŠÍ 13.2% (31)
NE 12% (28)
NO FŮJ 17.9% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama